Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszą ofertą.
Nowości branżowe bezpośrednio na Twojej poczcie.
Nie, dziękuję
Historia małej architektury sięga dawnych czasów. W zasadzie od momentu, gdy zaczęły powstawać pierwsze wielkie miasta, a wraz z nimi cała urbanistyczna infrastruktura, projektanci tworzyli rozwiązania miejskie, których celem było ułatwienie życia mieszkańców. Z tego założenia narodziły się ławki miejskie, kosze na śmieci, słupy i słupki uliczne o różnych zastosowaniach.
Przez lata udoskonalano i rozbudowywano te elementy. Swój wkład w rozwój małej architektury ma także firma Komserwis. Nasi projektanci od lat czuwają nad tworzeniem i realizacją kolekcji mebli miejskich, które idealnie sprawdzą się na miejskich osiedlach, w parkach i skwerach, a także placach zabaw i w innych miejscach, w których meble miejskie są niezbędne.
Trwałość – produkty powinny być wykonane z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Dotyczy to szczególnie betonu, który stanowi podstawę większości elementów małej architektury, w tym ławek, koszy i donic.
Praktyczność – meble miejskie maja służyć ich użytkownikom. Dlatego powinny posiadać udogodnienia ułatwiające ich obsługę. Przykładowo kosze na śmieci powinny posiadać pojemniki umożliwiające bezproblemowe opróżnianie. Z kolei donice, zwłaszcza te, w których zasadzono kwiaty wrażliwe na zimno, powinny posiadać specjalną konstrukcję, umożliwiającą transport do zamkniętego pomieszczenia na zimne miesiące.
Estetyka – ławki, kosze, donice i inne elementy małej architektury są równie ważnym elementem miejskiego krajobrazu jak otaczające je budynki. Dlatego każdy mebel miejski powinien również wyróżniać się estetycznym wyglądem i ciekawym designem.