Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszą ofertą.
Nowości branżowe bezpośrednio na Twojej poczcie.
Nie, dziękuję
W Cieszynie z roku na rok pojawiają się coraz nowsze inwestycje, które zmieniają oblicze miasta. Jedną z nich jest zagospodarowanie przygranicznego terenu przy rzece Olzie małą architekturą. Poznajcie szczegóły tej realizacji!
Z punktu widzenia inwestora
Projektanci odpowiedzialni za tę inwestycję poszukiwali mebli miejskich, które będą przede wszystkim trwałe. Wybór padł na betonowe kosze na śmieci i ławki miejskie z kolekcji Brno firmy Komserwis. Mała architektura z tej kolekcji została stworzona z myślą o miejscach, w których ławki lub kosze na śmieci są szczególnie narażone na uszkodzenia.
Siedzisko betonowej ławki bez oparcia wykonane jest z drewna iglastego lakierowanego natomiast podstawy z betonu. Siedzisko prezentowanej ławki miejskiej zostało dodatkowo wzmocnione stalą lakierowaną. Wybrany kosz na śmieci to połączenie betonu (obudowa) ze stalą ocynkowaną (popielniczka). Wszystkie dobrane materiały cechuje trwałość i odporność zarówno na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak i akty wandalizmu.
Cieszyn miasto designu
Choć wybrane meble miejskie są przede wszystkim trwałe, to innym ważnym elementem był dobry design. Warto bowiem wiedzieć, że Cieszyn jest polską stolicą wzornictwa przemysłowego. W Zamku Cieszyn odbywają się seminaria i wykłady z zakresu designu oraz wystawy prac projektantów z całego świata. Dobry design jest bardzo ważny dla Komserwis – potwierdzeniem tego są nagrody zdobywane przez tego producenta małej architektury w konkursach takich jak „Dobry Wzór” organizowanych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.